• Zadania z informatyki i techniki

    Nie sposób dziś wyobrazić sobie życia bez znajomości obsługi komputera oraz podstawowych zasad korzystania z internetu. Obecnie komputer jest czymś więcej, niż narzędziem do spędzania czasu grając w gry, to szansa rozwoju oraz zdobywania niezbędnych w życiu umiejętności.

  • Zadania z informatyki i techniki

    Twoje dziecko lubi korzystać z komputera? Przyszło Ci do głowy, aby poszerzyć jego umiejętności o kodowanie i programowanie? W przyszłości takie umiejętności mogą stać się jego pasją alboe bardzo dobrze płatnym zajęciem zawodowym. Umiejętność analitycznego podchodzenia do problemów oraz rozkładania ich na czynniki pierwsze może przydać się w dorosłym życiu, bardziej niż nam się wydaje..

  • Zadania z informatyki i techniki

    Niektórzy uważają, że kodowanie czy programowanie przeznaczone jest jedynie dla studentów wyższych uczelni. Nic bardziej mylnego, ponieważ wprowadzanie takich elementów na etapie klasy 5 jest świetnym sposobem na rozwijanie w dziecku talentu logicznego myślenia, a także analitycznego podchodzenia do problemów i rozkładania ich na czynniki pierwsze.

  • Zadania z informatyki i techniki

    W klasie 4 informatyka pojawia się jako regularny przedmiot szkolny. Jej celem jest przygotowanie dziecka do korzystania z podstawowych programów i funkcji, jakie znajdzie w komputerze oraz w Internecie. Ta strona umożliwia zapoznawanie się z obszarami robotyki, a także kodowania i analitycznego podchodzenia do wszelkiego rodzaju problemów, jakie dziecko napotyka na swojej drodze.

  • Zadania z informatyki i techniki

    Podczas planowania i organizowania edukacji dziecka warto zadbać, aby jego rozwój związany był również z korzystaniem z Internetu oraz komputera – bez tych podstawowych umiejętności dziecko może mieć nieco utrudniony start w dorosłym życiu.

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

Login Form

Breadcrumbs

Miejsce w którym mieszkam

Miejsce w którym mieszkam

  1. W edytorze tekstu opracuj informacje na temat „Miejsce w którym mieszkam”.
  2. Na początku tekstu podpisz się, wstaw datę i tytuł zadania.
  3. Skopiuj z internetu (najlepiej zaglądnij tutaj https://blazowa.com.pl/ - Kultura i turystyka - O gminie) do edytora tekstu ogólne informacje o naszej gminie (około 1 strony tekstu). Sformatuj tekst żeby ładnie wyglądał na stronie (wysjustuj, wcięcia w akapitach, czytelna czcionka o rozmiarze ok12, itp).
  4. Korzystając z Map Google zrób najdokładniejsze, na jakie pozwala przybliżenie, zdjęcie trasy jaką pokonujesz codziennie rano idąc do szkoły. Do zrobienia zdjęcia z mapy niech posłuży Ci klawisz na klawiaturze Print Screen (po naciśnięciu tego klawisza komputer zapamięta widok, który aktualnie masz na ekranie monitora).
  5. Utworzone zdjęcie trzeba przerobić w programie graficznym Paint. Aby zdjęcie mapy znalazło się w programie graficznym trzeba wybrać polecenie wklej.
  6. Na utworzonym zdjęciu zaznacz w programie Paint czerwonym pisakiem trasę jaką pokonujesz do szkoły.
  7. Teraz interesujący Cię fragment mapy należy zaznaczyć (tylko interesującą Cię część mapy) i skopiować do programu Word.
  8. Korzystając z programu Excell utwórz wykres i następnie wstaw do wypracowania wykres pokazujący ilość ludności i powierzchnię poszczególnych miejscowości w naszej gminie (informacje dotyczące poszczególnych miejscowości poszukaj na dole strony https://blazowa.com.pl/ ).
  9. Utworzony wykres sformatuj aby był ładny i czytelny (odpowiedni rodzaj, tytuł, podpisane osie, podpisane wartości na poszczególnych słupkach itp).