• Zadania z informatyki i techniki

    Nie sposób dziś wyobrazić sobie życia bez znajomości obsługi komputera oraz podstawowych zasad korzystania z internetu. Obecnie komputer jest czymś więcej, niż narzędziem do spędzania czasu grając w gry, to szansa rozwoju oraz zdobywania niezbędnych w życiu umiejętności.

  • Zadania z informatyki i techniki

    Twoje dziecko lubi korzystać z komputera? Przyszło Ci do głowy, aby poszerzyć jego umiejętności o kodowanie i programowanie? W przyszłości takie umiejętności mogą stać się jego pasją alboe bardzo dobrze płatnym zajęciem zawodowym. Umiejętność analitycznego podchodzenia do problemów oraz rozkładania ich na czynniki pierwsze może przydać się w dorosłym życiu, bardziej niż nam się wydaje..

  • Zadania z informatyki i techniki

    Niektórzy uważają, że kodowanie czy programowanie przeznaczone jest jedynie dla studentów wyższych uczelni. Nic bardziej mylnego, ponieważ wprowadzanie takich elementów na etapie klasy 5 jest świetnym sposobem na rozwijanie w dziecku talentu logicznego myślenia, a także analitycznego podchodzenia do problemów i rozkładania ich na czynniki pierwsze.

  • Zadania z informatyki i techniki

    W klasie 4 informatyka pojawia się jako regularny przedmiot szkolny. Jej celem jest przygotowanie dziecka do korzystania z podstawowych programów i funkcji, jakie znajdzie w komputerze oraz w Internecie. Ta strona umożliwia zapoznawanie się z obszarami robotyki, a także kodowania i analitycznego podchodzenia do wszelkiego rodzaju problemów, jakie dziecko napotyka na swojej drodze.

  • Zadania z informatyki i techniki

    Podczas planowania i organizowania edukacji dziecka warto zadbać, aby jego rozwój związany był również z korzystaniem z Internetu oraz komputera – bez tych podstawowych umiejętności dziecko może mieć nieco utrudniony start w dorosłym życiu.

Licznik odwiedzin

© 2009-2025 by GPIUTMD

Login Form

Breadcrumbs

sumowanie

  1. Oblicz sumę liczb z zakresu od 1 do 100 podniesionych do potęgi drugiej. (12 + 22 + 32 + . . . + 992 + 1002).

 

  1. Napisz program, który będzie pobierał od użytkownika 5 dowolnych liczb i obliczał średnią arytmetyczną tych liczb. Do zadania wykorzystaj instrukcję FOR.

 

  1. Napisz program, który obliczy sumę iloczynów wszystkich parzystych liczb całkowitych z zakresu od 2 do 50. (2*4*6*….*50).

 

  1. Napisz program, który wczyta liczbę dodatnią oraz wypisze iloczyn kolejnych liczb naturalnych (obliczy silnię N!) od 1 do wczytanej liczby N. (Przykładowo, wynikiem dla 4 powinno być 24, ponieważ 1 * 2 * 3 * 4 = 24).

 

  1. Napisz program, który z zadanego przez użytkownika zakresu od a do b obliczy oddzielnie sumę liczb parzystych i liczb nieparzystych. (Przykładowo dla liczb z zakresu od a=3 do b=10: suma liczb parzystych 4+6+10=20, suma liczb nieparzystych 3+5+7+9=24).

While

Wszystkie poniższe zadania wykonaj korzystając z instrukcji WHILE.

 

  1. Napisz program wyświetlający liczby całkowite z przedziału <100,50> w porządku malejącym.

 

  1. Napisz program, który wczytuje z klawiatury liczby, aż do momentu gdy suma tych wszystkich liczb będzie przekroczy 100.

 

  1. Napisz program pobierający od użytkownika liczbę dodatnią. Jeżeli użytkownik wprowadzi zero lub ujemną program poprosi o podanie nowej liczby. Prośba może być ponawiana wielokrotnie. Program kończy się w momencie podania wartości większej od zera.

 

  1. Napisz program pobierający od użytkownika liczbę dodatnią n. Następnie obliczy sumę i iloczyn wszystkich liczb naturalnych od zera do tego zakresu n.

Pętla FOR2

  1. Napisz program, który pobierze od użytkownika dowolny napis i liczbę n, a następnie wypisze ten napis n

 

  1. Wykorzystując pętlę FOR napisz program, który napisze napis „Uwaga”, następnie wypisze liczby od 10 do 1, a następnie wypisze "Start!".

 

  1. Napisz program, który 5 razy poprosi użytkownika o podanie dwóch liczb i obliczy ich sumę. Wyświetl wyniki.

 

Czytaj więcej: Pętla FOR2