• Zadania z informatyki i techniki

    Nie sposób dziś wyobrazić sobie życia bez znajomości obsługi komputera oraz podstawowych zasad korzystania z internetu. Obecnie komputer jest czymś więcej, niż narzędziem do spędzania czasu grając w gry, to szansa rozwoju oraz zdobywania niezbędnych w życiu umiejętności.

  • Zadania z informatyki i techniki

    Twoje dziecko lubi korzystać z komputera? Przyszło Ci do głowy, aby poszerzyć jego umiejętności o kodowanie i programowanie? W przyszłości takie umiejętności mogą stać się jego pasją alboe bardzo dobrze płatnym zajęciem zawodowym. Umiejętność analitycznego podchodzenia do problemów oraz rozkładania ich na czynniki pierwsze może przydać się w dorosłym życiu, bardziej niż nam się wydaje..

  • Zadania z informatyki i techniki

    Niektórzy uważają, że kodowanie czy programowanie przeznaczone jest jedynie dla studentów wyższych uczelni. Nic bardziej mylnego, ponieważ wprowadzanie takich elementów na etapie klasy 5 jest świetnym sposobem na rozwijanie w dziecku talentu logicznego myślenia, a także analitycznego podchodzenia do problemów i rozkładania ich na czynniki pierwsze.

  • Zadania z informatyki i techniki

    W klasie 4 informatyka pojawia się jako regularny przedmiot szkolny. Jej celem jest przygotowanie dziecka do korzystania z podstawowych programów i funkcji, jakie znajdzie w komputerze oraz w Internecie. Ta strona umożliwia zapoznawanie się z obszarami robotyki, a także kodowania i analitycznego podchodzenia do wszelkiego rodzaju problemów, jakie dziecko napotyka na swojej drodze.

  • Zadania z informatyki i techniki

    Podczas planowania i organizowania edukacji dziecka warto zadbać, aby jego rozwój związany był również z korzystaniem z Internetu oraz komputera – bez tych podstawowych umiejętności dziecko może mieć nieco utrudniony start w dorosłym życiu.

Licznik odwiedzin

© 2009-2025 by GPIUTMD

Login Form

Breadcrumbs

Pętla FOR

1.Napisz program, który za pomocą pętli for wypisze wszystkie całkowite liczby trzycyfrowe, od największej do najmniejszej.

 

2.Napisz program, który za pomocą pętli for wypisze wszystkie liczby dziesiętne z zakresu od 0 do podanej przez użytkownika górnej granicy (od 0 do n - np. 0, 10, 20 … 150).

 

3.Napisz program, który za pomocą pętli for wypisze wszystkie kwadraty liczb całkowitych (podniesie je do potęgi drugiej) z zakresu od 1 do podanej przez użytkownika górnej granicy. (np. gdy górna granica wynosi 5 to wyniki: 1, 4, 9, 16, 25).

 

4.Napisz program, który wypisze w porządku rosnącym wszystkie liczby naturalne nie większe niż 100, podzielne przez 2 lub 3. Liczby należy wypisać w jednym wierszu, oddzielone spacjami.

 

5.Napisz program, który będzie wyświetlał 10 losowych liczb z zakresu od 1 do 10.

 

6.Napisz program, który wylosuje 500000 liczb z zakresu od 1 do 100 i wypisze je w jednym wierszu oddzielając je znakiem „-‘’.

 

7.Napisz program, który będzie pobierał od użytkownika dziesięć liczb całkowitych. Jeżeli użytkownik poda liczbę parzystą ma podnieść ją do potęgi drugiej i wyświetlić wynik. Jeżeili poda liczbę nieparzystą ma ponieść do potęgi trzeciej.