• Zadania z informatyki i techniki

    Nie sposób dziś wyobrazić sobie życia bez znajomości obsługi komputera oraz podstawowych zasad korzystania z internetu. Obecnie komputer jest czymś więcej, niż narzędziem do spędzania czasu grając w gry, to szansa rozwoju oraz zdobywania niezbędnych w życiu umiejętności.

  • Zadania z informatyki i techniki

    Twoje dziecko lubi korzystać z komputera? Przyszło Ci do głowy, aby poszerzyć jego umiejętności o kodowanie i programowanie? W przyszłości takie umiejętności mogą stać się jego pasją alboe bardzo dobrze płatnym zajęciem zawodowym. Umiejętność analitycznego podchodzenia do problemów oraz rozkładania ich na czynniki pierwsze może przydać się w dorosłym życiu, bardziej niż nam się wydaje..

  • Zadania z informatyki i techniki

    Niektórzy uważają, że kodowanie czy programowanie przeznaczone jest jedynie dla studentów wyższych uczelni. Nic bardziej mylnego, ponieważ wprowadzanie takich elementów na etapie klasy 5 jest świetnym sposobem na rozwijanie w dziecku talentu logicznego myślenia, a także analitycznego podchodzenia do problemów i rozkładania ich na czynniki pierwsze.

  • Zadania z informatyki i techniki

    W klasie 4 informatyka pojawia się jako regularny przedmiot szkolny. Jej celem jest przygotowanie dziecka do korzystania z podstawowych programów i funkcji, jakie znajdzie w komputerze oraz w Internecie. Ta strona umożliwia zapoznawanie się z obszarami robotyki, a także kodowania i analitycznego podchodzenia do wszelkiego rodzaju problemów, jakie dziecko napotyka na swojej drodze.

  • Zadania z informatyki i techniki

    Podczas planowania i organizowania edukacji dziecka warto zadbać, aby jego rozwój związany był również z korzystaniem z Internetu oraz komputera – bez tych podstawowych umiejętności dziecko może mieć nieco utrudniony start w dorosłym życiu.

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

Login Form

Breadcrumbs

Praca z dokumentem wielostronicowym

Praca z dokumentem wielostronicowym

  1. Pobierz do swojego katalogu i następnie otwórz dokument tekstowy, na którym musisz wykonać poniższe polecenia. Plik do pobrania>>>
  1. W całym tekście ustal jeden styl czcionki:
  • rodzaj - Times New Roman,
  • rozmiar – 13,
  • interlinia - 1,5,
  • czarny kolor,
  • wyjustuj tekst w całym dokumencie.
  1. Dla całego dokumentu ustal rozmiar wszystkich marginesów na 2 cm oraz margines lustrzany na oprawę 1 cm (Plik-Ustawienia strony lub Układ strony-Marginesy).
  2. Automatycznie za pomocą poleceniaZamień (Edycja-Zamień lub Narzędzia-Zamień) zastąp wszystkie błędnie napisane wyrazy Mikrosoft na Microsoft.
  3. Za pomocą poleceniaZamieńskasuj wszystkie wcięcia w akapitach zrobione poprzez pięciokrotne naciśnięcie spacji.
  4. Aby każdy rozdział dokumentu zaczynał się na nowej stronie, wstaw na końcu każdego rozdziału znakpodziału strony(Wstaw-Podział...-Podział strony lub Wstawianie/Podział strony).
  5. Wstawnagłówekstopkę.
  • w nagłówku umieść swoje imię i nazwisko oraz logo naszej gminy dostępne poniżej tego tekstu.
  • w stopce wstaw numerację stron, datę oraz ilość stron dokumentu (np. napis: „strona 2 z 23”).
  1. Na stronie pierwszej dodaj dużymi literami tytuł pracy (np. Pracownia internetowa w każdej gminie) oraz wpisz siebie jako autora publikacji. Ustaw, aby na pierwszej stronie był tylko tytuł i autor. Druga strona pusta. Całość treści dokumentu głównego powinna zaczynać się od strony trzeciej.
  2. Poszukaj w internecie trzy rysunki poglądowetypologii siecikomputerowych: sieć typu magistrala, gwiazda i pierścień i wstaw je do dokumentu w rozdziale drugim. Wstawione zdjęcia podpisz za pomocą narzędzia Pole tekstowe.