• Zadania z informatyki i techniki

    Nie sposób dziś wyobrazić sobie życia bez znajomości obsługi komputera oraz podstawowych zasad korzystania z internetu. Obecnie komputer jest czymś więcej, niż narzędziem do spędzania czasu grając w gry, to szansa rozwoju oraz zdobywania niezbędnych w życiu umiejętności.

  • Zadania z informatyki i techniki

    Twoje dziecko lubi korzystać z komputera? Przyszło Ci do głowy, aby poszerzyć jego umiejętności o kodowanie i programowanie? W przyszłości takie umiejętności mogą stać się jego pasją alboe bardzo dobrze płatnym zajęciem zawodowym. Umiejętność analitycznego podchodzenia do problemów oraz rozkładania ich na czynniki pierwsze może przydać się w dorosłym życiu, bardziej niż nam się wydaje..

  • Zadania z informatyki i techniki

    Niektórzy uważają, że kodowanie czy programowanie przeznaczone jest jedynie dla studentów wyższych uczelni. Nic bardziej mylnego, ponieważ wprowadzanie takich elementów na etapie klasy 5 jest świetnym sposobem na rozwijanie w dziecku talentu logicznego myślenia, a także analitycznego podchodzenia do problemów i rozkładania ich na czynniki pierwsze.

  • Zadania z informatyki i techniki

    W klasie 4 informatyka pojawia się jako regularny przedmiot szkolny. Jej celem jest przygotowanie dziecka do korzystania z podstawowych programów i funkcji, jakie znajdzie w komputerze oraz w Internecie. Ta strona umożliwia zapoznawanie się z obszarami robotyki, a także kodowania i analitycznego podchodzenia do wszelkiego rodzaju problemów, jakie dziecko napotyka na swojej drodze.

  • Zadania z informatyki i techniki

    Podczas planowania i organizowania edukacji dziecka warto zadbać, aby jego rozwój związany był również z korzystaniem z Internetu oraz komputera – bez tych podstawowych umiejętności dziecko może mieć nieco utrudniony start w dorosłym życiu.

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

Login Form

Breadcrumbs

Sprawdzian warunki

 

  1. Napisz program, gdzie będziesz podawał/a wielkość swojego miesięcznego kieszonkowego. Program w zależności od wielkości kieszonkowego ma wyświetlić tekst. Jeżeli dostajesz 300 zł lub więcej ma napisać „DUŻO”, jeżeli mniej niż 300 ma wyświetlić „MAŁO”.

 

  1. Wskaźnik masy ciała (ang. Body Mass Index, BMI) to współczynnik stosowany do określania poprawności masy ciała.

Oblicza się go zgodnie ze wzorem BMI = masa ciała/wzrost2 ,

przy czym masa ciała wyrażona jest w kilogramach, zaś wzrost – w metrach. W przypadku młodej osoby dorosłej wartości BMI interpretowane są w następujący sposób:

poniżej 18, 5 – niedowaga,

18, 5 − 25 – waga prawidłowa,

25 − 30 – nadwaga,

powyżej 30 – otyłość.

Napisz program bmi, który wczytuje ze standardowego wejścia masę ciała w kilogramach i wzrost w metrach, a następnie wypisuje na standardowe wyjście wartość BMI odpowiadającą tym danym oraz jej interpretację.

Przykładowe wykonanie

Wejście: 70 1,8

Wyjście: BMI = 21,60

Waga prawidłowa.

 

  1. Napisz program, który będzie zamieniał ludzkie lata na psie według instrukcji: Przez pierwsze dwa lata 1 psi rok jest równy 10,5 ludzkiego roku. Po tym czasie każdy kolejny psi rok jest jak cztery ludzkie lata.

 

  1. Jesteś hodowcą świń. Masz napisać program komputerowy, który będzie w zależności od wagi lub wielkości świni dzielił je na dwie grupy: na takie które pójdą na sprzedaż do rzeźni lub dalej je będziesz hodował i tuczył. Jeśli dana świnia waży powyżej 50 kg lub mierzy 80 cm długości i więcej, kwalifikuje się na sprzedaż. Jeżeli świnka nie spełnia żadnego z powyższych kryteriów kwalifikuje się do dalszego tuczenia. Wagę i wymiar świniaka wprowadzaj z klawiatury. Niech program wypisuje „Na handel” lub „Do tuczenia”.