• Zadania z informatyki i techniki

    Nie sposób dziś wyobrazić sobie życia bez znajomości obsługi komputera oraz podstawowych zasad korzystania z internetu. Obecnie komputer jest czymś więcej, niż narzędziem do spędzania czasu grając w gry, to szansa rozwoju oraz zdobywania niezbędnych w życiu umiejętności.

  • Zadania z informatyki i techniki

    Twoje dziecko lubi korzystać z komputera? Przyszło Ci do głowy, aby poszerzyć jego umiejętności o kodowanie i programowanie? W przyszłości takie umiejętności mogą stać się jego pasją alboe bardzo dobrze płatnym zajęciem zawodowym. Umiejętność analitycznego podchodzenia do problemów oraz rozkładania ich na czynniki pierwsze może przydać się w dorosłym życiu, bardziej niż nam się wydaje..

  • Zadania z informatyki i techniki

    Niektórzy uważają, że kodowanie czy programowanie przeznaczone jest jedynie dla studentów wyższych uczelni. Nic bardziej mylnego, ponieważ wprowadzanie takich elementów na etapie klasy 5 jest świetnym sposobem na rozwijanie w dziecku talentu logicznego myślenia, a także analitycznego podchodzenia do problemów i rozkładania ich na czynniki pierwsze.

  • Zadania z informatyki i techniki

    W klasie 4 informatyka pojawia się jako regularny przedmiot szkolny. Jej celem jest przygotowanie dziecka do korzystania z podstawowych programów i funkcji, jakie znajdzie w komputerze oraz w Internecie. Ta strona umożliwia zapoznawanie się z obszarami robotyki, a także kodowania i analitycznego podchodzenia do wszelkiego rodzaju problemów, jakie dziecko napotyka na swojej drodze.

  • Zadania z informatyki i techniki

    Podczas planowania i organizowania edukacji dziecka warto zadbać, aby jego rozwój związany był również z korzystaniem z Internetu oraz komputera – bez tych podstawowych umiejętności dziecko może mieć nieco utrudniony start w dorosłym życiu.

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

Login Form

Breadcrumbs

Kontynenty

Opracuj prezentację multimedialną w programie Power Point według poniższych założeń:

1 slajd:

Tytuł prezentacji - „Kontynenty”. Wpisz siebie jako autora prezentacji.

2 slajd:

Wstaw po jednym zdjęciu zwierząt najbardziej charakterystycznych dla danego kontynentu. Każdy obraz podpisz – nazwa kontynentu – nazwa zwierzęcia.

3 slajd:

Wstaw wykres pokazujący wielkość (powierzchnię) poszczególnych kontynentów.

4 slajd:

Korzystając z tłumacza Google przetłumacz i zapisz w tabeli tłumaczenia wyrazu KOT w różnych językach: Węgierskim, Zulu, Chińskim, Czeskim.

5 slajd:

Wstaw hiperłącza do szczegółowego opisu każdego z kontynentów na Wikipedii.

6 slajd:

Korzystając z map Google wstaw 4 zdjęcia map:

  • Piramidy w Egipcie
  • Wielki mur Chiński
  • Rynek w Krakowie
  • Wieża Eiffla